ms.ch@seznam.cz
+420 772 723 047

O školce

Naše mateřská škola se nachází ve středu vesnice Červená Hora u hlavní komunikace, přesto mají děti možnost využití rozlehlé zahrady se spoustou zeleně oddělené od hlučného okolí, dále klidného prostředí v okolí MŠ, lesů a sportovního hřiště.

Mateřská škola má v současnosti kapacitu 26 dětí. Jde o heterogenní skupinu dětí od 2 - 7 let. Děti využívají velký prostor dvou prosluněných tříd, kde jedna třída slouží jako herna a jídelna, druhá jako herna a ložnice. Třídy jsou vybaveny novým nábytkem. Z části je podlahová krytina a zbytek kryje měkký koberec. Ve třídě je počítač s výukovými programy. Okna jsou zastíněna žaluziemi.

Součástí školy je kuchyň a je propojena výdejním okýnkem se třídou – jídelnou. Nábytek a veškeré učební pomůcky a herní prvky v mateřské škole průběžně modernizujeme.

Za budovou mateřské školy je školní zahrada s pískovištěm, lanovou pyramidou, kolotočem, průlezkou, tabulí, pružinovým houpadlem, houpačkami, zahradním nábytkem, domečkem pro děti a nově - věžová sestava se skluzavkou, balančními a šplhacími prvky.

Zahrada odpovídá bezpečnostním normám a každoročně prochází revizí herních prvků. Zahrada vede děti k aktivnímu učení, sbírání zkušeností, pozorování, experimentování s přírodním materiálem. Všechny vnitřní i venkovní prostory splňují bezpečnostní a hygienické normy dle platných předpisů.

Osobní přístup – S dětmi pracují kvalifikovaní pedagogové, kteří se snaží upřednostňovat moderní pedagogický styl nabídky činností, prožitkového a kooperativního učení v integrovaných blocích. Respektování individuálních potřeb a možností jednotlivých dětí je prioritou.

Helena Hartmanová, Ředitelka
Helena Hartmanová

Ředitelka

Bc. Zdeňka Burešová, Učitelka
Bc. Zdeňka Burešová

Učitelka

Bc. Simona Bergerová, Asistentka a učitelka
Bc. Simona Bergerová

Asistentka a učitelka

Lenka Čapková, Asistentka pedagoga
Lenka Čapková

Asistentka pedagoga

Jiřina Vavrincová, Kuchařka
Jiřina Vavrincová

Kuchařka

Hana Šimková, Školnice
Hana Šimková

Školnice

Rok se sovičkou Emilkou v MŠ

Cíle mateřské školy:

Organizace:

Organizace dne:

Organizaci dne v MŠ rozdělujeme na 3 hlavní části – ranní činnosti, dopolední činnosti a odpolední činnosti. Každodenní program dětí v MŠ má napomáhat zdravému způsobu života dětí. Připravuje se a plánuje se zřetelem na potřeby vývoje dětí – je pružný, umožňuje reagovat na neplánované situace, dovoluje zohlednit náladu skupiny dětí.

Ranní činnosti

6:30 – 8:30 scházení dětí – do 8:30 hod.
6:30 – 9:00 spontánní herní aktivity, individuální i skupinová práce zaměřená na rozvoj sociálních, poznávacích, estetických a pohybových dovedností dětí

Dopolední činnosti

9:00 – 9:30 doba podávání přesnídávky s respektováním zásad hygieny a bezpečnosti dětí
9:30 – 10:05 didakticky zacílené činnosti (spontánní a organizované činnosti), vzdělávání dle integrovaných bloků dle ŠVP a dle TVP PV, prožitkové a integrované učení probíhá ve skupinách či individuálně
10:05 – 12:05 dvouhodinový pobyt dětí venku
12:05 – 12:30 oběd

Odpolední činnosti

12:35 – 14:00 odpočinek dětí, četba, nabídka aktivit v nespavém režimu
14:45 – 14:30 odpolední
14:30 – 15:45 odpolední činnosti dle zájmu a přání dětí, individuální práce s dětmi, dokončení didakticky cílených činností

Aktivity

Nadstandartní aktivity

Angličtina s paní Kloudovou

Další aktivity

Spolupracujeme

Cookies

Matěřská škola Červená Hora a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Přijmout vše“.

Přijmout vše