ms.ch@seznam.cz
+420 491 461 094

O školce

Naše mateřská škola se nachází ve středu vesnice Červená Hora u hlavní komunikace, přesto mají děti možnost využití rozlehlé zahrady se spoustou zeleně oddělené od hlučného okolí, dále klidného prostředí v okolí MŠ, lesů a sportovního hřiště.

Mateřská škola má v současnosti kapacitu 26 dětí. Jde o heterogenní skupinu dětí od 2 - 7 let. Děti využívají velký prostor dvou prosluněných tříd, kde jedna třída slouží jako herna a jídelna, druhá jako herna a ložnice. Třídy jsou vybaveny novým nábytkem. Z části je podlahová krytina a zbytek kryje měkký koberec. Ve třídě je počítač s výukovými programy. Okna jsou zastíněna žaluziemi.

Součástí školy je kuchyň a je propojena výdejním okýnkem se třídou – jídelnou. Nábytek a veškeré učební pomůcky a herní prvky v mateřské škole průběžně modernizujeme.

Za budovou mateřské školy je školní zahrada s pískovištěm, lanovou pyramidou, kolotočem, průlezkou, tabulí, pružinovým houpadlem, houpačkami, zahradním nábytkem, domečkem pro děti a nově - věžová sestava se skluzavkou, balančními a šplhacími prvky.

Zahrada odpovídá bezpečnostním normám a každoročně prochází revizí herních prvků. Zahrada vede děti k aktivnímu učení, sbírání zkušeností, pozorování, experimentování s přírodním materiálem. Všechny vnitřní i venkovní prostory splňují bezpečnostní a hygienické normy dle platných předpisů.

Osobní přístup – S dětmi pracují kvalifikovaní pedagogové, kteří se snaží upřednostňovat moderní pedagogický styl nabídky činností, prožitkového a kooperativního učení v integrovaných blocích. Respektování individuálních potřeb a možností jednotlivých dětí je prioritou.

Helena Hartmanová, Ředitelka
Helena Hartmanová

Ředitelka

Bc. Zdeňka Burešová, Učitelka
Bc. Zdeňka Burešová

Učitelka

Kristýna Zajícová, Asistentka
Kristýna Zajícová

Asistentka

Jiřina Vavrincová, Kuchařka
Jiřina Vavrincová

Kuchařka

Hana Šimková, Školnice
Hana Šimková

Školnice

Rok se sovičkou Emilkou v MŠ

Cíle mateřské školy:

Organizace:

Organizace dne:

Organizaci dne v MŠ rozdělujeme na 3 hlavní části – ranní činnosti, dopolední činnosti a odpolední činnosti. Každodenní program dětí v MŠ má napomáhat zdravému způsobu života dětí. Připravuje se a plánuje se zřetelem na potřeby vývoje dětí – je pružný, umožňuje reagovat na neplánované situace, dovoluje zohlednit náladu skupiny dětí.

Ranní činnosti

6:30 – 8:30 scházení dětí – do 8:30 hod.
6:30 – 9:00 spontánní herní aktivity, individuální i skupinová práce zaměřená na rozvoj sociálních, poznávacích, estetických a pohybových dovedností dětí

Dopolední činnosti

9:00 – 9:30 doba podávání přesnídávky s respektováním zásad hygieny a bezpečnosti dětí
9:30 – 10:05 didakticky zacílené činnosti (spontánní a organizované činnosti), vzdělávání dle integrovaných bloků dle ŠVP a dle TVP PV, prožitkové a integrované učení probíhá ve skupinách či individuálně
10:05 – 12:05 dvouhodinový pobyt dětí venku
12:05 – 12:30 oběd

Odpolední činnosti

12:35 – 14:00 odpočinek dětí, četba, nabídka aktivit v nespavém režimu
14:45 – 14:30 odpolední
14:30 – 15:45 odpolední činnosti dle zájmu a přání dětí, individuální práce s dětmi, dokončení didakticky cílených činností

Aktivity

Nadstandartní aktivity

Angličtina s paní Kloudovou

Další aktivity

Spolupracujeme

Cookies

Matěřská škola Červená Hora a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Přijmout vše“.

Přijmout vše